Kadra

Założyciel i właściciel ośrodka Waldemar Borowski

"Z alkoholem, w moim życiu, nie rozstawałem się przez 22 lata. Początkowo piłem, bo chciałem. Nagradzałem nim moje sukcesy, był lekarstwem na stres i przemęczenie. Z czasem już piłem, bo musiałem. Alkohol powodował coraz większe spustoszenie i straty, w moim życiu osobistym, duchowym, rodzinnym i zawodowym. Sięgnąłem dna, gdzie poczułem całkowitą bezradność i bezsilność wobec braku obycia się bez alkoholu.

Przyjąłem pomoc, którą wcześniej odrzucałem. Poddałem się terapii. Dzięki wspaniałym terapeutom, otworzyłem się. Na terapii zdobyłem i rozwijam umiejętności radzenia sobie z własnymi uczuciami i emocjami. Umiem nad nimi panować i kontrolować je. Wiem jak żyć, by nie pić. Zrozumiałem, że jestem alkoholikiem i zaakceptowałem alkoholizm jako moją chorobę. Dziś bez problemu zachowuję trzeźwość. Teraz buduję życie na nowo i jest mi łatwo. Przeżywam chwile, których wcześniej nie doświadczałem. Uratowałem i rozwijam drugi związek małżeński, pierwszy przegrał z alkoholem. Obecnie realizuję swoje marzenia i rozwijam pasje. Pomagam innym alkoholikom, jak niegdyś zrobiono to względem mnie.

Teraz, moją główną ideą jest pomaganie innym w znalezieniu złotego runa, którym jest dotykanie i odczuwanie życia. Misję swoją, rozpocząłem od wybudowania wyjątkowego Ośrodka, gdzie każdy, kto zdecyduje się zmienić swoje życie i smakować je na trzeźwo – znajdzie swój azyl, schronienie i pomoc."Dr n.med. Artur Januś  

lekarz specjalista psychiatra (2863548)

 

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi. Konsultuje i diagnozuje pacjentów psychiatrycznie.

 mgr Mieczysław B. Klimek

Psycholog, specjalista psychoterapii

Prowadzi warsztaty terapeutyczne

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz:

  • Studium Pomocy Psychologicznej Instytutu Psychologii Zdrowia i Trzeźwości w Warszawie
  • Szkoły Psychoterapii Instytutu INTEGRA w Częstochowie
  • Studium Terapii i Profilaktyki Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej

Przez ostatnie ćwierćwiecze związany z Beskidami, gdzie mieszka, jak i pracuje. Posiada duże doświadczenie w pomocy osobom uzależnionym, jest aktywnym działaczem grupy Trzeźwiejących Alkoholików. Pracuje wykorzystując autorską koncepcję opartą o NLP (certyfikat Master Practitioner in the Art of NLP) i Voice Dialogue.


Jan Świątek

Terapeuta uzależnień

Absolwent Studium Terapii Uzależnień w Warszawie oraz Fundacji Uwolnienie w Łodzi. Od 22 lat żyje w trzeźwości, a od 17 lat pracuje z osobami uzależnionymi.

Jeden z założycieli Stowarzyszenia Trzeźwości w Suchej Beskidzkiej. Lubi przebywać w naturze, kocha góry. Twórca własnej rzeczywistości.
 Barbara Urban

Instruktor terapii uzależnień

Ukończyła Studium Psychoterapii Uzależnień w Krakowie. Jest licencjonowaną pielęgniarką. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na oddziale psychiatrii, na oddziale abstynencyjnych zespołów alkoholowych oraz na oddziale leczenia uzależnień. Dodatkowo jest instruktorem narciarstwa. Hobby- chodzenie po górach...

 

 

 

 

 

 

 Anna Borowska

Instruktor jogi

Certyfikowany nauczyciel jogi metodą Sivanandy (200 RYT Yoga Alliance), studentka piątego roku psychologii, która skupia się na alternatywnych metodach leczenia uzależnień. Prywatnie joga towarzyszy jej w życiu codziennym jako pasja już od wielu lat, którą pragnie zarażać inne osoby. Na co dzień regularnie prowadzi zajęcia jogi w Krakowie, organizuje warsztaty, a także weekendy z jogą. Ponadto niezwykle ważne jest dla niej zarażanie ludzi uśmiechem, a także pozytywną energią, którą czerpie zarówno z własnej praktyki jak i od innych ludzi.

 

 

 

 

 Fachową opiekę lekarską zapewnia:

Lek. med. Jerzy Włodarczyk - internista anestezjolog

Lek. specjalista psychiatra - Artur Januś

Lek. specjalista psychiatra - Aneta Rewer

Dyplomowana pielęgniarka - Ewa Kociołek

Dyplomowana pielęgniarka - Zofia Janik

Dyplomowana pielęgniarka - Monika Szarlej

Kontakt

Ośrodek Terapii Uzależnień
Terapie od Zaraz
Grzechynia 647,
34-220 Maków Podhalański,
woj. małopolskie

Telefony kontaktowe

+48 606 693 391

+48 604 112 509 - Waldek

+48 33 874 70 59

 

Przed podjęciem decyzji SPRAWDŹ wiarygodność ośrodka zajmującego się leczeniem.

copyright by Ośrodek Terapii Uzależnień "Terapie od zaraz"
projekt i wykonanie Interactive Technology