Kadra

Założyciel i właściciel ośrodka Waldemar Borowski

"Z alkoholem, w moim życiu, nie rozstawałem się przez 22 lata. Początkowo piłem, bo chciałem. Nagradzałem nim moje sukcesy, był lekarstwem na stres i przemęczenie. Z czasem już piłem, bo musiałem. Alkohol powodował coraz większe spustoszenie i straty, w moim życiu osobistym, duchowym, rodzinnym i zawodowym. Sięgnąłem dna, gdzie poczułem całkowitą bezradność i bezsilność wobec braku obycia się bez alkoholu.

Przyjąłem pomoc, którą wcześniej odrzucałem. Poddałem się terapii. Dzięki wspaniałym terapeutom, otworzyłem się. Na terapii zdobyłem i rozwijam umiejętności radzenia sobie z własnymi uczuciami i emocjami. Umiem nad nimi panować i kontrolować je. Wiem jak żyć, by nie pić. Zrozumiałem, że jestem alkoholikiem i zaakceptowałem alkoholizm jako moją chorobę. Dziś bez problemu zachowuję trzeźwość. Teraz buduję życie na nowo i jest mi łatwo. Przeżywam chwile, których wcześniej nie doświadczałem. Uratowałem i rozwijam drugi związek małżeński, pierwszy przegrał z alkoholem. Obecnie realizuję swoje marzenia i rozwijam pasje. Pomagam innym alkoholikom, jak niegdyś zrobiono to względem mnie.

Teraz, moją główną ideą jest pomaganie innym w znalezieniu złotego runa, którym jest dotykanie i odczuwanie życia. Misję swoją, rozpocząłem od wybudowania wyjątkowego Ośrodka, gdzie każdy, kto zdecyduje się zmienić swoje życie i smakować je na trzeźwo – znajdzie swój azyl, schronienie i pomoc."

 

 

 

mgr Roman Zgórski  

Psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień (nr certyfikatu 557)

 

Ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Krakowską Szkołę Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Od 15 lat pracuje z osobami uzależnionymi od alkoholu, leków, narkotyków i hazardu . Wolne chwile spędza na motocyklu oraz zgłębianiu wiedzy zielarskiej .

 

Dr n.med. Artur Januś  

lekarz specjalista psychiatra (2863548)

 

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi. Konsultuje i diagnozuje pacjentów psychiatrycznie.

 mgr Mieczysław B. Klimek

Psycholog, specjalista psychoterapii

Prowadzi warsztaty terapeutyczne

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz:

  • Studium Pomocy Psychologicznej Instytutu Psychologii Zdrowia i Trzeźwości w Warszawie
  • Szkoły Psychoterapii Instytutu INTEGRA w Częstochowie
  • Studium Terapii i Profilaktyki Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej

Przez ostatnie ćwierćwiecze związany z Beskidami, gdzie mieszka, jak i pracuje. Posiada duże doświadczenie w pomocy osobom uzależnionym, jest aktywnym działaczem grupy Trzeźwiejących Alkoholików. Pracuje wykorzystując autorską koncepcję opartą o NLP (certyfikat Master Practitioner in the Art of NLP) i Voice Dialogue.

 

 

 

Jan Świątek

Terapeuta uzależnień

Absolwent Studium Terapii Uzależnień w Warszawie oraz Fundacji Uwolnienie w Łodzi. Od 22 lat żyje w trzeźwości, a od 17 lat pracuje z osobami uzależnionymi.

Jeden z założycieli Stowarzyszenia Trzeźwości w Suchej Beskidzkiej. Lubi przebywać w naturze, kocha góry. Twórca własnej rzeczywistości.

 

 

 

 Barbara Urban

Instruktor terapii uzależnień

Ukończyła Studium Psychoterapii Uzależnień w Krakowie. Jest licencjonowaną pielęgniarką. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na oddziale psychiatrii, na oddziale abstynencyjnych zespołów alkoholowych oraz na oddziale leczenia uzależnień. Dodatkowo jest instruktorem narciarstwa. Hobby- chodzenie po górach...

 

 

 Fachową opiekę lekarską zapewnia:

Lek. med. Jerzy Włodarczyk - internista anestezjolog

Lek. specjalista psychiatra - Artur Januś

Lek. specjalista psychiatra - Aneta Rewer

Dyplomowana pielęgniarka - Ewa Kociołek

Dyplomowana pielęgniarka - Zofia Janik

Dyplomowana pielęgniarka - Monika Szarlej

Kontakt

Ośrodek Terapii Uzależnień
Terapie od Zaraz
Grzechynia 647,
34-220 Maków Podhalański,
woj. małopolskie

Telefony kontaktowe

+48 606 693 391

+48 604 112 509 - Waldek

+48 33 874 70 59

 

Przed podjęciem decyzji SPRAWDŹ wiarygodność ośrodka zajmującego się leczeniem.

copyright by Ośrodek Terapii Uzależnień "Terapie od zaraz"
projekt i wykonanie Interactive Technology